Buluşmalar Hakkında Genel Bilgi

Düzenlenen Buluşmaların, Projelerin, Yarışmaların ve çeşitli duyuruların bulunduğu forum.
Kullanıcı avatarı
Kaplan
Kurucu Üye
 
Mesajlar: 1899
Kayıt: Çrş Nis 01, 2015 3:32 pm

Buluşmalar Hakkında Genel Bilgi

Sal Tem 07, 2015 10:58 am

Herkese tekrar merhabalar. Özel mesajlar ve forum başlıklarında birçok arkadaştan buluşmalar ile ilgili sorular görüyorum. Bunlara açıklama olara bu başlığı açmaya karar verdim.

Bildiğiniz üzere LEGO toplulukların belli aralıklarla buluşması hem kendi arasındaki iletişimin güçlenmesi, hem LEGO hobisine olan ilginin arttırılması hemde TLG'nin gözünde LUG olarak fiziksel varlığımızın kanıtlanması açısından büyük öneme sahip. İlk LUG platformumuzda 2010 yılından beri 10'dan fazla sayıda gerçekleştirdiğimiz gibi IstanLUG'da da buluşmalarımızı yapmaya devam edeceğiz. Hatta buluşma sayısını ve mekan çeşitliliğini arttırarak daha fazla üyenin katılması amaçlanmaktadır.

Düzenlenen buluşmalar iki farklı türde olacaktır.

Büyük Buluşmalar: Buluşma tarihi en az 1-2 ay önceden açıklanan; forum, facebook, twitter platformları üzerinden duyurulan, geniş katılımlı, haftasonu özellikle pazar günleri düzenlenen, sabahdan akşama kadar süren, başta AFOL'lar olmak üzere her yaştan LEGO severin katılabileceği buluşmalardır. Bu buluşmalarda ödüllü çekilişler, yarışmalar, katılım sertifikası gibi aktiviteler yapılır. Aynı zamanda daha önceden açıklandığı doğrultuda topluluk projeleri de bu buluşmalarda sergilenir. Bunun yanında katılımcılar ayrıca tasarımlarını, setlerini yanlarında getirerek sergileyebilirler. Bu buluşmalar genellikle geniş alana sahip hobby shop ve büyük alanlarda gerçekleştirilir.

Mini Buluşmalar: Buluşma tarihi daha kısa süre önceden açıklanan, forum üzerinden duyurulan, büyük buluşmalara nispeten daha az katılımlı, gündüz yada aksam saatlerinde yapılan haftasonu veya haftaiçi akşam saatlerinde yapılabilen, daha kısa süreli, öncelikle AFOL'ların katılımına yönelik buluşmalardır. Bu buluşmalar daha sıklıkla cafe ve benzeri mekanlarda gerçekleştirilir. Sohbet-muhabbet bu tip buluşmaların asıl amacıdır.

Eski buluşmalardan fotoğraflar:

Katılım sertifikaları ve kazanılan hediyeler ellerde bir buluşmadan kare:
Resim

Bir buluşmada takımlar halinde bilgi yarışması yaparken bir kare:
Resim

Bir buluşmada topluluk projesi ve setlerin sergilenmesi
Resim

Dön IstanLUG

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir