42116 - Technic - Skid Steer Loader

LEGO setlerinin incelendiği bölüm
Kullanıcı avatarı
Legolord
Üye

42116 - Technic - Skid Steer Loader

Pzr Oca 31, 2021 8:55 pm

Genel Bilgiler:
Set Numarası: 42116
Setin Adı: Skid Steer Loader
Tema: Technic
Yılı: 2021
Parça Sayısı: 140
Fiyatı : 99TL / 10$

Bu seti oğluna Technic set almak için oyuncakçıya giren bir arkadaşım kendine beğenip almış. Ancak kendisi hiç Lego yapmadığı için yapımında yardımcı olmamı istedi. Öyle komplike bir set değil aslında ama bedavaya Lego yapma şansını tepecek değildim herhalde.

Setimiz tabiri caiz ise bit kadar bir kutuda geliyor. Normalde küçük iş makinalarını severim ama ilk bakışta fazla özelliksiz göründü set bana.

Resim

Parça yelpazesinin yarısı muhtelif pinlerden oluşuyor. Çok faydalı parçalar yok. Öte yandan Technic setlere uzağım, belki Technic'çi arkadaşlar farklı düşünür.

Resim

Yapım aşmaları çok karışık değil. 3-5 aşamada zaten set bitmiş oluyor. Çok alengirli bir fonksiyon da göremedim açıkçası.

Resim
Resim
Resim

Setin iki fonksiyonu var, yukarı çıkan bom ve dökme hareketi yapan kova. Sürücü kabini de manuel olarak önde doğru açılıp kapanabiliyor ama onu fonksiyondan saymak fazla iyimserlik olur.

Resim

Set bittikten sonra kalan parçalar sevindirici. Round tiles, basınç göstergesi ve siyah kelepçe gayet başarılı. Seti arkadaşa verdim ama ekstra parçaları yapım komisyonu olarak çoktan sortlayıp kutulara dağıttım.

Resim

Setin B modeli için Hotrod demişler ama hayal gücünüzü bayağı bir zorlamanız gerekiyor. Asla yapılmayacak bir model bence.

Resim

Puanlama:
Parçalar: 6 - Çeşit çeşit pin. İşinize yarar mı bilmem. Benim hoşuma giden parçalar kırmızı jantlar oldu.
Fiyat: 6 - 100TL bu kadar sıradan bir Technic set için gereksiz. 400-500 TL verip daha cazip setler almak daha doyurucu olur.
Oynanabilirlik: 7 - Fonksiyonlar sade olduğu için oynanabilirlik kolay. İş görür ama uçurmaz.
Tasarım: 7 - Tasarım eh işte. Renkler pek hoşuma gitmedi. Klasik iş makinası renkleri daha iyi olurdu bence.

Düşünceler:
Kendim almayacağım bir set. Süs olarak bile estetiği pek kurtarmıyor. Arkadaşım iş makinalarını seviyor ve farklı markalarda ve boyutlarda vinçleri ve kamyonları olduğu için araya birde Lego atmak istedi sanırım. Almadan önce iyi değerlendirin derim.

Kullanıcı avatarı
Megamech
Yaptıklarım Moderatörü

Re: 42116 - Technic - Skid Steer Loader

Pzt Şub 01, 2021 7:42 pm

Ben bu boyutta olan tüm Technicleri alıyorum, çok tatlı geliyorlar bana. Bu setin özelindeyse parçalar muadillerinden çok çok daha iyi, worm gear ve siyah bush'lar çok yaygın parçalar değil. Kalan parçalar da yine muadillerinin çoğundan iyi bence.

Dön Set İncelemeleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir