9641-Education-Construction Set İncelemesi

LEGO setlerinin incelendiği bölüm
Kullanıcı avatarı
Megamech
Yaptıklarım Moderatörü

9641-Education-Construction Set İncelemesi

Pzt Ağu 08, 2016 8:25 pm

Bir süre önce almıştım ama bugün açtım paketini.8466 incelemesinden sonra bir incelemeyle daha karşınızdayım :D
Numarası:9641
Set adı:Construction Set (çok yaratıcı)
Teması:Education
Üretim Tarihi:2008
Parça/Minifigür Sayısı:31/0
Satış Fiyatı:$55.00
Güncel Fiyatı:Sıfır ortalaması: 217 TL / İkinci el ortalaması: 285 TL (ikinci el satan tek bir kişi var)
Set ile İlgili Diğer Bilgiler:http://brickset.com/sets/9641-1/Pneumatics-Add-On-Set
Kutu:
Resim

Arkası:
Resim
Her yerde olduğu gibi bir zenci ve bir asyalı şart. :) Irkçılık olmasın diye yapıyorlar tamam da küçümsemek oluyor bu bence.TWD'de sürekli bir zenci ve bir asyalı bulundurmaları gibi.(Spoiler: Glenn o çıkmaz sokakta ölecekti abicim,yok üstüne diğer adam düşmüşmüş de kurtulmuşmuş.Peh.Sonra gel de böyle bir diziyi izle.

Kutunun içinden bir paket,2 kağıt, altı (evet yanlış duymadınız altı,6) adet kitapçık çıkıyor.Gerek var mıydı derseniz bence yoktu,kitapçıklarda gösterilen tasarımlar çok basit şeyler ve tasarımların sadece pnömatik kısmı bulunuyor sette :/
Paket:
Resim
Oldukça güzel göründüğünü itiraf etmek gerek.

Kağıt Parçası 1:
Resim
Setimiz 2008 ürünü olduğu için Technicteki değişimleri gösterme ihtiyacı duymuşlar.

Kağıt Parçası 2:
Resim
Manometreyi dikkatli kullanın, düşürmeyin, uf olabilir demişler.Bunu görmesem duvara atacaktım ama yapmayın demişler :/

Gereksiz Kitapçıklarımız:
Resim
X2
Resim
X2
Resim
Resim

Tüm parçalarımızı dizdik:
Resim
Manometreyi korumak için ekstra paket yapmışlar. +1 puan

Manometre:
Resim
Resim
Resim
Setin alınma sebeplerinden ilkidir kendisi.

Hava tankı:
Resim
Resim
Bu yönden bakınca bana Rönesans dönemi heykellerini anımsatıyor. :s3:

Manuel Pompa:
Resim

Küçük Pompa:
Resim

Büyük pnömatik piston:
Resim

Küçük Pnömatik Piston:
Resim

Pnömatik Kontrol Kolu:
Resim

T Bar:
Resim

Parçalar:Legonun pnömatiğinin en büyük eksiği her zaman hava tankı olmuştur bence.Üstüne bir de manometresi var.Parçalarının tek bir kötü yanı var,o da şu ki pistonların yarı saydam ve mavi olması gerçeğine uygun yapmaya çalıştığınız tasarımlarınızda göze batabilir.10/10
Fiyat/Performans:Tektek almaya kalksanız en az 250 TL gibi bir ücreti oluyor Bricklinkte.Eğer pnömatiğinizin dahaverimli çalışmasını istiyorsanız hava tankı şart.Tek başına hava tankı alırsanız 60-70 lira bir şey tutar ama yanında 2 pompa, 3 piston bir de manometre geldi mi o kadar bi parayı gözden çıkarmaya değer bence.Yine de daha ucuz olabilirmiş 9/10

TOPLAM:9.5/10

Normal setlere uyguladğım kriterlerin bir çoğunu buna uygulayamadım çünkü gerçek bir yapım süreci yok.Yine de beğenmenizi umuyorum.Tüm Technicçilere tavsiyem uygun bir fiyata bulursanız yapışmalarıdır.
Saygılar

Kullanıcı avatarı
Dizman
Üye

Re: 9641-Education-Construction Set İncelemesi

Sal Ağu 09, 2016 1:08 am

Güzel inceleme,
Dark ages sonrası manometre ve hava tankı ilk temin ettiğim parçalar arasında şeffaf pistonları sevemedim sadece.
Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Legolord
Üye

Pzr Ağu 14, 2016 12:48 pm

Daha önce rastlamadığım bir ürün, şaşırttı beni. Arada böyle destek paketlerine rastlıyorum. Kullanacak fikir üretmek lazım sadece...

Kullanıcı avatarı
Megamech
Yaptıklarım Moderatörü

Pzr Ağu 14, 2016 2:27 pm

Legolord yazdı:Daha önce rastlamadığım bir ürün, şaşırttı beni. Arada böyle destek paketlerine rastlıyorum. Kullanacak fikir üretmek lazım sadece...

42053 aldıydım onunla kullanıcam ama yapmaya henüz başlamadım.

Kullanıcı avatarı
Legolord
Üye

Pzt Ağu 15, 2016 11:02 pm

42053 kendi halinde bile çok şık bir set. Yaparsan bir buluşmada canlı görmek isterim.

Kullanıcı avatarı
Megamech
Yaptıklarım Moderatörü

Pzt Ağu 15, 2016 11:40 pm

Legolord yazdı:42053 kendi halinde bile çok şık bir set. Yaparsan bir buluşmada canlı görmek isterim.

Sen istersin de getirmem mi Uğur Abi :standart:

Dön Set İncelemeleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir