Fk Films Yeni Denemeler

LEGO'lar ile yapılmış filmler bölümü
FK Films
Yeni Üye

Fk Films Yeni Denemeler

Sal Kas 03, 2015 1:23 pm

Merhaba arkadaşlar.. Lego ve Brickfilm ile kafayı bozmuş durumdayım.. ilk üç denememi sizlerle paylaşmak istedim.. olumlu yada olumsuz yorumlarınızı bekliyorum.. Youtube kanalıma abone olarak vs. destek verirseniz çok memnun olurum.. şimdiden herkese teşekkürler..

https://www.youtube.com/channel/UCdk5Rg ... qKrWuf-TKA

Kullanıcı avatarı
erimbirol
Brick-Film Moderatörü

Re: Fk Films Yeni Denemeler

Sal Kas 03, 2015 6:39 pm

Merhabalar!

Forumumuzda yeni legofilmciler görmek şahane! Hele üretken, gelişmeye açık filmciler olması daha güzel!

Bir süredir takip ediyorum videoları, kısa ve kendi içinde konu bütünlüğü olan videolar olması hoşuma gidiyor. Teknik olarak (hele "deneme" denen işler için) zaten denecek bir şey yok. Kamera sabit, ışık vb. düzgün, animasyonlar temiz :) Zaten üretmeye devam ettikçe yeni ve farklı teknikler, fikirler ortaya çıkar, film dili de gelişmeye başlar.

Şu an için eleştirim, filmlerin tempolarının biraz düşük olması. "Street Sweeper"dan ziyade diğer iki film için bunu söyleyebilirim. Yanlış anlaşılmasın, animasyon hızından bahsetmiyorum. Skeç formunda oldukları için, daha hızlı kesilmesi, konunun daha hızlı akması faydalı olabilir diye düşünüyorum. Tabi bu anlatıcının insiyatifinde olan bir şey, tercih meselesi.

Yeni işlerin geleceğinden eminim, YouTube'da da abone oldum kanalınıza. Diğer üyelerimize de tavsiye ediyorum. Yakın zamanda çok keyifli videolar gelecek gibi gözüküyor.

Tekrar hoş geldiniz!

FK Films
Yeni Üye

Sal Kas 03, 2015 6:51 pm

Teşekkür ederim yorumlarınız için..

Kullanıcı avatarı
Robinson
Kurucu Üye

Sal Kas 03, 2015 8:16 pm

Merhaba,
Öncelikler aramıza hoşgeldiniz. Brickfilmler ile uğraşanların artması beni oldukça mutlu ediyor. Umarım ileride daha çok çalışmanızı görürüz. Temponun ağır olması mevzusunu ben de yazacaktım, bi tık artması lazım gibi sanki.

Kamera ve ışık ise gerçekten mükemmel.

Benim filmler ile uğraşanlardan hususi bir isteğim olacak. Acaba nasıl bir ışık-sahne setup'ı ile çekim yaptığınızı bizimle de paylaşabilir misiniz. Belki bu şekilde uğraşanların sayısı artar, bir rehber gibi olur.

Ben bizzat nasıl bir setup ile çekildiğini çok merak ediyorum.

Çalışmalarınızın devamını merakla bekliyorum. Saygılar

FK Films
Yeni Üye

Sal Kas 03, 2015 9:27 pm

Yorumlarınız için teşekkürler. Çekim alanı paylaşımıda yaparım ilerleyen dönemlerde.. Eşim profesyonel fotoğrafçı, onun ekipmanlarının büyük desteği var :) youtube kanalım daha çok yeni 10 günlük bir kanal.. abone sayım az.. ülkemizde bu işle ilgilenen sayısı çok az.. hayırlısı diyelim :)
En son FK Films tarafından Prş Kas 05, 2015 12:33 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
erimbirol
Brick-Film Moderatörü

Sal Kas 03, 2015 9:31 pm

Robinson yazdı:Merhaba,
Öncelikler aramıza hoşgeldiniz. Brickfilmler ile uğraşanların artması beni oldukça mutlu ediyor. Umarım ileride daha çok çalışmanızı görürüz. Temponun ağır olması mevzusunu ben de yazacaktım, bi tık artması lazım gibi sanki.

Kamera ve ışık ise gerçekten mükemmel.

Benim filmler ile uğraşanlardan hususi bir isteğim olacak. Acaba nasıl bir ışık-sahne setup'ı ile çekim yaptığınızı bizimle de paylaşabilir misiniz. Belki bu şekilde uğraşanların sayısı artar, bir rehber gibi olur.

Ben bizzat nasıl bir setup ile çekildiğini çok merak ediyorum.

Çalışmalarınızın devamını merakla bekliyorum. Saygılar

Yeni filmin yeni bir setine başlıyorum 1-2 eksiğimi tamamlarsam, harikulade (!) ışık setup'ımı yakında paylaşayım, biraz da kamera arkası fotograflarla güncelleme vermiş olurum :)

Kullanıcı avatarı
Kaplan
Kurucu Üye

Sal Kas 10, 2015 10:57 am

Filmleriniz gerçekten çok başarılı. Özellikle ışıklandırma ve aksion sahnelerini beğendim. Belki ilerde frame-rate arttırılırsa kusursuz hale gelebilir. Filmlerinizin devamını merakla bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
Kaplan
Kurucu Üye

Sal Kas 10, 2015 11:00 am

Bir de yeni film eklenmiş Youtube'a tarafınızdan. Onu da izninizle paylaşayım:

FK Films
Yeni Üye

Sal Kas 10, 2015 7:31 pm

Yorumlarınız için tekrar teşekkürler.. Son videoyu paylaşacaktım ki baktım zaten eklenmiş :) Kare sayısı 10 - 15 arası değişiyor.. ilerleyen dönemlerde 25 kareye kadar çıkıp o şekildede devam ettirmek istiyorum.. tabi belirli bir kitleye hitap edebilir duruma gelebilirsek :)

Dön Brick-Filmler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir