Discovery Center Getirileri ?

LEGO hakkında herşeyi yazabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Megamech
Yaptıklarım Moderatörü

Discovery Center Getirileri ?

Cmt Şub 13, 2016 8:44 pm

Bugün ToyzzShop'un önünden geçerken kapının hemen önünde insan boyutlarında ve bricklerden yaplmış bir itfaiyeci figürü vardı.Normalde böyle şeylere sık rastlanılmadığındaniçeri göz atayım dedim ve küçük bir masanın çevresinde 4-5 çocuk ile Master Model Builder olduğunu söyleyen bir şahıs 2016 star wars seylerini yapıyorlardı.Bir umut yeni setler gelmiştir diye reyona baktım ama tabiki de yeni setler görünürde yoktu.Ben de aynı kişiye yetişkin gecelerini, forumumuzu ve 2016 setlerinin neden çoğu yerde hala bulunmadığını sormama rağmen ne forumumuzu bildiğini ne de setlerin ne zaman geleceğini bildiğini söyledi.Yetişkin geceleri ile ilgiliyse tam bir pazarlamacı gibi konuşmaya başladı.Deniz beyi sorduğumda ise tanımadığını, orada çalışan onlarca iş arkadaşınıbilmesinin imkansız olduğunu söyledi.Ufak bir sohbetin ardından iyi günler dileyip ayrıldım ama çocuklara lego yapma zevkini sunduklarına sevinsem mi yoksa MMB(tabi gerçekten öyleyse)lerin bu kadar ilgisiz olmasına mı üzüleyim bilemedim.Bu durumdan ne çıkarmak lazım sizce ?
En son Megamech tarafından Pzr Şub 14, 2016 3:02 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Legograf
Üye

Re: Discovery Center Getirileri ?

Pzr Şub 14, 2016 12:19 am

MMB tavrı için tahminde bulunmak gerekirse, tipik olarak yaptığı işi sevmeyen, ondan zevk almayan çalışan profili çıkmış ortaya. Hayat şartları neticesinde 3 kuruş para kazanabilmek için çalıştığı sektöre hakim olmayan ama sektörün getirdiklerine boyun eğmeye mecbur bırakılan insanlar sadece LLDC'de değil her yerde var. Keşke LLDC personel seçiminde biraz daha özveride bulunmuş olsaydı. Belki de ben yanılıyorumdur, genele vurulmaması gereken bir durumdur (o an ki stres ya da yoğunluk vs vs) ancak Kasım ayındaki yetişkin gecesinde "bütün gün çocukları eğlendirmesine rağmen sakalını çıkarttığı an da depresif moda geçen noel baba" sendromunu ben de gözlemlemiştim (Orada yaşadığımız ufak bir sıkıntı neticesinde personelin yaklaşımı karşısında şok olmuştum). Sosyal medyadan takip etmiyorum ancak çocukların yoğun bir ilgisi varsa, LLDC zaman içerisinde personelindeki bu tavrına çeki düzen verir umarım.

Bir ihtimal de, söz konusu Builder'ın görevinin LLDC ile doğrudan değil, dolaylı olabileceği yönünde. Yani bu arkadaş LLDC'de sabit olarak çalışmak yerine, çeşitli tanıtım günlerinde ya da aktivitelerde LLDC dışındaki farklı mekanlarda bu işi yapmakla mükellef biri olabilir ki bu durumda LLDC personelini tanımıyor oluşuna az biraz hak vermek gerekir. Tavrını, yaklaşımını görmezden gelebilmek için yeterli bir sebep değil tabi bu.

Mağaza içinse hiçbir yorumda bulunamıyorum. Ha resmi store ha Adore ha Toyzzshop... Birinin diğerinden üstün yanı yok ürün gamı olarak Hadi Adore gümrükten mal çıkaramıyor, alıştık artık buna ama LLDC neden ürün tedariği konusunda aksama yaşıyor? Büyük bir muamma. İnternet üzerinden satış gibi bir opsiyon barındırıyor olsaydı, diğer firmalara para kazandırmak yerine LLDC'yi tercih ederdim ama sırf Lego alışverişi için LLDC'ye gitmek için harcayacağım zaman ve yolculuk masrafı beni zoraki olarak yine diğer oyuncakçılara ve de bricklink'e yönlendiriyor. Şu ana kadar LLDC'de ki mağazanın hiçbir artısını göremedim kendi açımdan.

Kullanıcı avatarı
Nephysus
Üye

Pzr Şub 14, 2016 1:10 am

Resim

MMD Deniz yukarıdaki arkadaştır, ki kendisi de bu forumda kullanıcıdır.

Mal tedarikinin sıkıntılı oluş sebeplerinden biri TLG Türkiye ofisinin sıkıntılı oluşudur. Türkiye'deki Lego ürün gamı ve ihtiyacını tam olarak hesaplayamadılar ve yıllık tedarik sayıları beklentilerin altında kaldı. Bu konuda bir kaç oyuncak zinciri ve toptancı kişilikler tepki gösterdi ama TLG Türkiye çok da dikkate almadı. Mesela koskoca Nezih Kadıköy'de bugün baktığımda iki üç set Lego ancak buldum. Yan marka legolar, Meccano adlı mekanik yapım oyuncağı ve mıknatıslı geomag adlı oyuncağın çeşitlerinden vardı zibille.

Diğer konuya gelince, MMD bir kişidir, sadece LLDCde çalışır ve diğer kişi ve kişiler animatörden başka bir şey değildir. Bahsettiğin kişi de o mağazanın
"Mağaza müdürü:
- Legodan anlayan var mı?
O kişi:
- Müdürüm ben anlıyorum, 7 yaşına kadar oynamıştım Lego ben müdürüm.
- Tamam iki üç gün boyunca sen bu standın başında dur o Zaman." Repliğine maruz kalmış her hangi bir kişiden başka yetkili birisi değildir.

Kullanıcı avatarı
Robinson
Kurucu Üye

Pzt Şub 15, 2016 11:53 pm

Ortalıkda daha çok LEGO ve kampanya görmeye başladık, o ayrı bir konu. Getirileri olduğu kesin ama bu durum aynı zamanda çıkarcı bazı insanların bilgisi olmayanları kandırmasına olanak sağlıyor. Bunun gibi yalan beyanları ofisin görerek yaptırım uygulaması ileride adını temiz tutmasına yardımcı olur.

Kullanıcı avatarı
Kaplan
Kurucu Üye

Çrş Şub 17, 2016 9:57 pm

LEGO Store'da legoland ve LEGO Shop özel ürünleri geliyor arada. Piggy bank olsun yılbaşı ornamentleri olsun. Bunların olması bile çok hoşuma gidiyor. Birde yıllık üyelik alınca %10 indirim olması da çok güzel.

MMBDCD
Üye

Prş Şub 18, 2016 7:30 pm

İlk Mesajı okuduğumda bir an kendimden bahsedildiğini düşündüm ve kendimi sorguladım. Dünyada MMB olarak çalışan ben dahil 14 insan olduğunu, MMBlerin her şekilde bir yarışmayla seçildiğini, kendini Master Model Builder olarak tanıtanlara itibar etmemenizi söylemek istiyorum. (kendini polis, savcı, hakim vb. olarak tanıtanlara lütfen itibar etmeyiniz. :thrilled: ) . LEGOLAND Discovery Centre getirileri hakkında şahsi düşüncelerimde çok objektif olamamakla birlikte.
-Çocukların LEGO'yu tanıyabilecekleri bir çok çocuğun hayatı boyunca görmediği miktarda LEGO parçasını Çocuklara gösterebiliyoruz.
-İçeride 4D sinemamızda Sadece LEGOLANDlerde izleyebileceğiniz filmler. (ilk izlediğimde 13 yaşındaydım ve büyülenmiştim.)
-%10 indirim
-Gerçekleştirdiğimiz Yetişkin gecelerinde AFOLları bir araya getirmemiz, LEGO ile çocukken bile ilgilenmemiş insanlarlada karşılaştım Yetişkin gecelerinde ve mutlu ayrıldılar.
-Çok sık göremediğimiz Yapılar gibi şeyleri içeride olabildiğince barındırıyoruz. Miniland bölgemiz Başlıbaşına bir sanat müzesi gibi, her gün içerisinde olmama rağmen farkettiğim ve eklediğim detaylar karşında şaşırabiliyorum.
-Miniland harici geçen haftalarda 20 hanelik bir penguen Ailesi yaptım DUPLOdan, yeni şeyler için hergün çalışıyorum
-iletişime girebilecek Bir MMB olması bence büyük bir şans, aranızda benden çok daha bilgili üyeler var hepsine saygılar, ben bu görevi yapmasaydım MMB'yi soru yağmuruna boğardım.

Sakalını çıkaran noel baba etkisi konusunda, Çalışan her insan gibi yoruluyorum tabi ama bugüne kadar o şekilde bir olay yaşamadım.
-Yetişkin gecelerinide burada çalışmasamda bu aktivitelere gelirdim kafasıyla hazırlıyorum.

Her türlü eleştiri, tavsiye ve soruya açığım
ToyzzShop olayıyla ilgili araştırma yapacağım, Master Model Builder ismi LEGO'nun bile kullanabildiği bir isim değil.
LEGOLAND Discovery Centre Markası dünyanın en büyük 2. avrupanın en büyük eğlence şirketi markası MERLIN Entertainments bünyesinde bir marka.

Kaplan Bey Sevdiği için söylüyorum Türkiye'de hiçbiryerde bulamayacağınız LEGOLAND Train mağazamızda satışta.

Son olarak Açtığım konuyada Yazacağım ama sizden gelen tepkiler dolayısıyla 19 şubat Cuma günü yapacağımız yetişkin gecesi için Yıllık üyelerimize 19 liralık bir özel fiyat belirledik

Herhangibir konuda

denizcan.dogan@merlinentertainments.biz adresine mail atabilirsiniz

Çok teşekkürler

LEGO!!!

Kullanıcı avatarı
Kaplan
Kurucu Üye

Cum Şub 19, 2016 2:36 am

Deniz selamlar. Yıllık üyelik aldığımız zaman bize üyelik kartımızda yetişkin gecelerine girebileceğimiz söylenmesine rağmen sonradan tek taraflı olarak bu kuralın değiştirilerek yıllık üyelerden de ücret talep edilmesi hakkındaki görüşünü merak ediyorum.

Legoland DC kesinlikle bnm için çok keyifli bir mekan ve bunu hiç bişey değiştiremez ancak yukarıda belirttiğim konu etik bir davranış değil diye dşünüyorum. Bir hizmetin içeriğinin satış sonrası şartların değiştirilmesi yanlış.

Kullanıcı avatarı
Legolord
Üye

Cum Şub 19, 2016 9:08 am

Lego Discovery Center'ın bu şekilde uygulamada değişiklik yapması üzücü. İnsanların gelmesi için olayı daha cazip hale getirmek yerine daha caydırıcı olmuş bence.

MMBDCD
Üye

Cum Şub 19, 2016 12:47 pm

Yıllık üyelikler özel bazı etkinliklerde geçerli değil ancak bu etkinliklerde avantaj sağlamalı. Gecenin içeriğine ikramlar ve farklı etkinlikler eklediğimiz için ilkinde insiyatifi maalesef daha sonra alamadım. 1 aylık uğraşın sonucunda bu avantaja dün akşam karar verebildik. En başta yaşanan karışıklık yüzünden özür diliyorum. Söylediğim gibi neredeyse 2 haftadır bu geceyi nasıl daha güzel hale getirebilirim üzerine uğraşıyorum. Güzel bir kitle oluştu planladığımız sayının üstündeyiz. Bu akşam bu insanlarla tanışacağım için ayrıca heyecanlıyım sizileride bekliyorum.

Dön LEGO

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir