Paypal'ın Türkiye'den çekilmesi hakkında

LEGO harici herşeyi burada konuşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Dizman
Üye

Paypal'ın Türkiye'den çekilmesi hakkında

Sal May 31, 2016 2:26 am

paypal Türkiye'den çekiliyormuş. Yurtdışı online satınalmalar zorlaşacak.

https://www.paypal.com/tr/

Kullanıcı avatarı

Re: paypal

Sal May 31, 2016 4:34 pm

7.25 dolar para var paypal hesabımda bu miktarı nasıl harcaya bilirim. Bir yere para göndermeye çalışınca kredi kartımı istiyor tekrar

Kullanıcı avatarı
Dizman
Üye

Sal May 31, 2016 5:05 pm

Benim hesapta da 5 küsur kaldı. Hesabıma aktar dediğimde en az 10 dolarlık işlem yaparım diyor.
Kapanmadan 10 dolara tamamlayıp öyle mi denesem diyorum ama sonra onu da alamazsak kötü.

Kullanıcı avatarı
Ankhanage
Üye

Sal May 31, 2016 9:08 pm

Türkiye içinde o parayı harcayabilirsiniz sanırım 6 Hazirana kadar. Bende de 6 küsur euro kaldı aynı şekilde 10 olmadan çekemiyorum mecbur kalan parayaa bir şeyler alıcam. Bricklink işi nasıl hallolacak bilmiyorum ama :\

Kullanıcı avatarı
Robinson
Kurucu Üye

Sal May 31, 2016 11:07 pm

Şu an yapılacak şey geçmiş olsun demek. Birkaç türk satıcıydık, son zamanlarda sayımız da artmıştı fakat BL ücretleri sadece paypal üzerinden yatırılabildiği için artık dükkandan satış bile yapamaz hale geleceğiz. Dükkanlarımız bl komisyon ücretlerini ödeyemediğimiz için kapatılacak.

Her şey ne kadar daha kötüye gidebilir diye düşünüyorum, sağolsunlar her gün ülkeden, hobilerimizden, hayatımızdan, insanlarımızdan soğutacak yepyeni bir sebep bulunuyor.

Terör, yönetimsel kaoslar derken zaten şu hobi ile uğraşmak, toplaşmak, LEGO hakkında muhabbet etmek bile zorlaşmışken bir de BL kullanamayacak olmak heralde bizi kitlesel bir dark age'e doğru götürüyor.

Hayallerim, umutlarım paramparça.

Kullanıcı avatarı
Ankhanage
Üye

Sal May 31, 2016 11:54 pm

Robinson yazdı:Şu an yapılacak şey geçmiş olsun demek. Birkaç türk satıcıydık, son zamanlarda sayımız da artmıştı fakat BL ücretleri sadece paypal üzerinden yatırılabildiği için artık dükkandan satış bile yapamaz hale geleceğiz. Dükkanlarımız bl komisyon ücretlerini ödeyemediğimiz için kapatılacak.

Her şey ne kadar daha kötüye gidebilir diye düşünüyorum, sağolsunlar her gün ülkeden, hobilerimizden, hayatımızdan, insanlarımızdan soğutacak yepyeni bir sebep bulunuyor.

Terör, yönetimsel kaoslar derken zaten şu hobi ile uğraşmak, toplaşmak, LEGO hakkında muhabbet etmek bile zorlaşmışken bir de BL kullanamayacak olmak heralde bizi kitlesel bir dark age'e doğru götürüyor.

Aynen katılıyorum. Bir umut BL'de dükkan açmıştım hani öyle büyük bir şey değil 3 bin parça falan ya var ya yok ( Eklemediklerim de var ) Kullanmadıklarımı satar, lazım olanları saklar artan paraya da işte istediğim setleri falan alabilirim belki diye. Zar zor biriktirip aldığım 10 seti koymuştum. Hadi onu geçtim şuan yurtdışından alınabilen ürünlerin %90'ı kadarından mahrum kalacağız. İçimde az bir umut var bu konu hakkında (sonuçta ağaçlar hala orada duruyor)

Kullanıcı avatarı

Çrş Haz 01, 2016 11:12 am

Gerçekten bu ülkemizde hem lego parça alanlar hemde satanlar için bir dönemin sonu. Yeni yeni canlanmaya başlamıştık ki karanlık bir çağa giriyoruz.

Kullanıcı avatarı
Nejat
Üye

Çrş Haz 01, 2016 1:21 pm

Bu ING Bankın hizmetinde olduğu İninal kartı kullanma şansımız var mı hala? BL onu kullanabilir miyiz acaba.

Kullanıcı avatarı
Ankhanage
Üye

Prş Haz 02, 2016 2:21 pm

Nejat yazdı:Bu ING Bankın hizmetinde olduğu İninal kartı kullanma şansımız var mı hala? BL onu kullanabilir miyiz acaba.

Türkiye içinde kullanılır kullanılmasına ama Yabancılar bu sisteme güvenip de paralarını yatırırlar mı ya da o sistem aracılığı ile para yollanmasını isterler mi bilmiyorum.

Kullanıcı avatarı
Sorrelon
Üye

Cum Haz 03, 2016 6:19 pm

Robinson yazdı:Şu an yapılacak şey geçmiş olsun demek. Birkaç türk satıcıydık, son zamanlarda sayımız da artmıştı fakat BL ücretleri sadece paypal üzerinden yatırılabildiği için artık dükkandan satış bile yapamaz hale geleceğiz. Dükkanlarımız bl komisyon ücretlerini ödeyemediğimiz için kapatılacak.

Gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum. Bu saçmalığın hem Lego hem de diğer hobileri neredeyse bitecek hale getireceğinden eminim :cry: Bu arada BL konusunda ben işin sadece alıcı kısmını biliyorum, BL'deki dükkanların ücretlerinin de sadece Paypal üzerinen ödendiğini bilmiyordum. BL için dükkan ödemeleri her ayın 5. gününde yapılıyormuş, durumda bir değişiklik olmazsa yada ödemeyi Paypal ile yapmaya devam etmek için bir alternatif bulunamazsa, korkarım Türkiyedeki dükkanlar en son haziran ayında açık kalır, temmuzda da hepsini kapatırlar :cry:

Sonraki
Dön Konu Dışı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir