Uzayda Yabancı Bir Gezegen Yüzeyi

LEGO ile yaptığınız tasarımları bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Kaplan
Kurucu Üye

Uzayda Yabancı Bir Gezegen Yüzeyi

Çrş Oca 08, 2020 12:23 am

Bir süre önce yaptığım. İlginç bulduğum bir tasarım çalışması idi. Bir nevi WIP olarak kaldı ve tamamlanmadı ancak hem daha önce paylaşmadığım için hemde yakında başlayacağımız uzay projesi ile ilgili olduğu için paylaşmak istiyorum. Siyah toprağıyla, sarı sıvı birikintileri ve lime renginde fungus tipi bitki örtüsüyle uzaylı bir gezegen yüzeyi çalışmam.

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Megamech
Yaptıklarım Moderatörü

Re: Uzayda Yabancı Bir Gezegen Yüzeyi

Çrş Oca 08, 2020 1:20 am

Umarım bozmamışsındır. Projede çok işimize yarayacağına inanıyorum.

Kullanıcı avatarı
Kaplan
Kurucu Üye

Çrş Oca 08, 2020 11:36 am

Megamech yazdı:Umarım bozmamışsındır. Projede çok işimize yarayacağına inanıyorum.

Bozdum ama gerekirse benzer şeyler yaparım. Zaten projede gezegen yüzeyi gri olması konuşuldu hatırlarsan. Gri olması hem renk binalara kontrast olması hemde classic space de de zemin rengi olması açısından uygun olacak.

Kullanıcı avatarı
Megamech
Yaptıklarım Moderatörü

Çrş Oca 08, 2020 3:32 pm

Böyle kenarda bataklıkvari bir alan bulunamaz mı?

Kullanıcı avatarı
Kaplan
Kurucu Üye

Çrş Oca 08, 2020 7:42 pm

Megamech yazdı:Böyle kenarda bataklıkvari bir alan bulunamaz mı?

Tabiki olabilir. Ama toprak kısımlarını gri yapmamız gerekir diye düşünüyorum siyah yerine. Gezegen dünya olmayacağı için nehirleri istediğimiz renkte akabilir :D

Kullanıcı avatarı
nikolyakov
Kurucu Üye

Pzr Oca 12, 2020 12:34 pm

Siyah zemin üzerinde yapılacak zıt renkli herhangi bir tasarım çok güzel bir etki yaratacaktır. Proje vs. de kullanılmasa bile wip olarak kalmasın, devamı gelsin bunun. Yalnız siyah kaliteli şekilde fotoğraflanmazsa canlı olarak çok güzel görüldüğü halde resimlerde kötü görülebiliyor. Tehlikeli renk.

Kullanıcı avatarı
Kaplan
Kurucu Üye

Pzt Oca 13, 2020 2:16 pm

nikolyakov yazdı:Siyah zemin üzerinde yapılacak zıt renkli herhangi bir tasarım çok güzel bir etki yaratacaktır. Proje vs. de kullanılmasa bile wip olarak kalmasın, devamı gelsin bunun. Yalnız siyah kaliteli şekilde fotoğraflanmazsa canlı olarak çok güzel görüldüğü halde resimlerde kötü görülebiliyor. Tehlikeli renk.

İleride benzer dioramalar yapmak istiyorum ama detaylı düşünmek lazım niteki myarım bırakınca sökmesi gerçekten çok eziyetli oldu bunun. Siyah rengi de hakkaten fotoğraflamak çok zor ama olduğu kadar artık. Uzay gemimi de siyah yapıyorum bakalım nolcak

Kullanıcı avatarı
Legolord
Üye

Prş Oca 23, 2020 1:08 am

Bir iki rover veya speeder iyi gider. Belki bazı uzaylı yaşam formları yapılabilir.

Kullanıcı avatarı
Kaplan
Kurucu Üye

Prş Oca 23, 2020 10:57 pm

Legolord yazdı:Bir iki rover veya speeder iyi gider. Belki bazı uzaylı yaşam formları yapılabilir.

Abi üzerinde yaşayan ortama kamuflaj olmuş böcekler yapmıştım. Biri bitkileri yiyor biri sıvı içinde yüzüyordu ama malesef fotoğraf çekmeden parçalar ayırmış bulundum.

Kullanıcı avatarı
Megamech
Yaptıklarım Moderatörü

Cum Oca 24, 2020 12:44 am

Kaplan yazdı:
Legolord yazdı:Bir iki rover veya speeder iyi gider. Belki bazı uzaylı yaşam formları yapılabilir.

Abi üzerinde yaşayan ortama kamuflaj olmuş böcekler yapmıştım. Biri bitkileri yiyor biri sıvı içinde yüzüyordu ama malesef fotoğraf çekmeden parçalar ayırmış bulundum.

İlk resmin sol taraflarına doğru 3 tane yaşam formu var ama onlardan bahsetmiyorsunuz sanırım.

Sonraki
Dön Yaptıklarım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir