LEGO Technic 42108 Red

LEGO hakkında herşeyi yazabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Dizman
Üye

LEGO Technic 42108 Red

Sal Oca 14, 2020 5:01 pm

2020 yapım klavuzları çıktı, elde olan malzeme ile birine dalayım dedim.
42108 ile başladım.

Sarı renk 3x11 eğimli panelden 11 tane gerekirken elimde sadece 5 tane olduğunu görünce kırmızı yapayım dedim.
Açıkçası kolaya kaçayım dedim, kılavuzda sarı gördüğün yerde kırmızı yapıştır geç.

Koltuk yerine de kullanılan bu yeni küçük panele gelene kadar iyi gidiyorduk. Bu panelin kırmızı olanı hiç yokmuş elimde, koyu gri taktım ilk başta.
Resim

Kabinin yapınına geldiğimde ise yeni şanzıman sistemlerinde de kullanılan 3L axle ekleme parça kutusunda hiç siyahı olmadığını ama bol miktarda gri renk olduğunu göründe kabin çerçevesini gri yapmaya karar verdim. üstteki panelleri ve çamurluğu da gri ile değiştirdim. Komple bitince farkettim ki kırmızı ile gri güzel durmuyor.

Resim
Resim

Aracın boyuna göre bom gayet büyük. Tam açık yükseklik 77cm'den fazla
Resim

Kabin üstündeki uyarı lambaları birbirine paralel bağlı direksiyon görevi görüyor. Bom kapalı iken kullanmak biraz zor
Resim

Vinç kontrollerine kenarı tırtıklı küçük silindirik blok yerine 36 ve 28 dişli çark takmak kolay geldi.
Resim

Üst yapı herhangi bir mekanizmaya bağlı olmadığı gibi 360 derece serbest dönüyor.
Resim

Araçta en beğendiğim şey, basit olduğu kadar etkili olan destek ayakları, ayaklar açıldığında elle itince geri kapanmıyor. Cihazı taşıyor.
Resim

Ön desteklerde sağlam duruyor ama açması kapatması sıkıntı, elleri büyük olan biri için kırmızı pinden tutması zor.
Resim

İlave bom ve ip için dişli sisteme kilit mekanizması konmuş.
Resim

Ama aracı biraz sallayınca farkına varmadan geri düşüyor ve dişliler kilitleniyor.
Resim

Cihaz motorize edilmeye pek uygun değil. Yine de araç sürüş için değilde sadece vinç kontolleri motorize olabilir gibi.
Genel olarak yapması ve oynaması kolay bir set.

Resim

Kullanıcı avatarı
Megamech
Yaptıklarım Moderatörü

Re: LEGO Technic 42108 Red

Sal Oca 14, 2020 5:33 pm

Kırmızı olunca önceki senenin 42082si ile ne kadar benzediği ortaya çıkıyor. Acaba tasarımcıları aynı mıydı?

Kullanıcı avatarı
Legolord
Üye

Re: LEGO Technic 42108 Red

Prş Oca 23, 2020 1:25 am

Çok etkileyici bir görünüşü yok setin ama Technic Mobil Vinç setleri fonksiyonel olarak her zaman doyurucu olmuştur. Bir geçmiş vinçlere bakmak lazım, bakalım hangisi bana daha çok hitap ediyor...

Dön LEGO

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir