Striking Venom ve Lunar Limo İle Yaptığım MOC ve MOD'lar

LEGO ile yaptığınız tasarımları bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Legolord
Üye

Striking Venom ve Lunar Limo İle Yaptığım MOC ve MOD'lar

Prş Mar 25, 2021 6:19 pm

Stiking Venom ve Lunar Limo... Bu iki setin benim MOC hayatımda çok büyük etkileri vardır. Kafama yatan MOC'ları yaratana kadar bayağı bir yapıp bozmuşum. Kimisini burdan paylaşmıştım, kalanlarıyla beraber hepsini paylaşayım dedim.

YAPIP BOZDUKLARIM:

Fighter X: Stiriking Venom ile yaptığım ilk MOC çalışmamdı. Orijinal set inanılmaz büyük alan kapladığından, bende daha çok uzay gemilerini sevdiğimden böyle bir çalışma yapmıştım. Sonra çok estetik gelmediği için bozmuştum haliyle.
Resim

Gunship: Bu tasarımı bir Exo-Force setinden esinlenerek yapmıştım ama burun kısmı hiçbir zaman hoşuma gitmediği için bozdum.
Resim

Kara Sinek: Striking Venom ile büyük slope parçalarından bolca gelince farklı bir tasarım yapmak istedim. Hemde trans green buble kokpit parçasından da kurtulmaya çalıştım.
Resim

The Launch: Gene şu büyük slope parçaları kullanarak farklı bir çalışma yapmak istedim. Kalıcı olmadı.
Resim

Bıyık: Gene Striking Venom'dan bol miktarda çıkan koyu yeşil kanatları bir şekilde kullanmak istiyordum. Ama çok memnun kalmadım.
Resim

Neon: Böyle enteresan bir fikir gelmişti aklıma. Ama hiç bir fonksiyon içermediği için bozdum.
Resim

Speeder: Şu trans green buble'dan kurtulmak için ne uğraştım ya... Ama fayda etmedi, bunu da beğenmedim.
Resim

Speeder-2: Bunu bir yarışma için yapmıştım. Fena değildi ama benim uzay şehrim için bir speeder olarak fazla büyük geldi.
Resim

Spike: Aslında formu ve görünüşü hoşuma gitti ama bu büyüklükteki Lego setlerde her zaman bir orijinallik olur. Ben bir işlev bulamayınca parçaları boşa harcamak istemedim.
Resim

Kılçık: Kanat, Mafsal ve bilimum diğer parçalardan kurtulmak için ilginç bir tasarım yapmak istemiştim. Gene fena değildi, ama tam öyle oturmadı bende.
Resim

A-Wing - Mode Black: Elimdeki parçalarla ne yapabileceğime bakarken A-Wing'i siyah (ve daha karizma kantlarla) yapabileceğimi düşündüm. Ama o kadar çok parçamı yedi ki, diğer tasarımlar için bozmak zorunda kaldım.
Resim

Escape Plan:
Bu tasarımı da bir yarışma için yapmıştım. Bolca yeşil kanat kullanmıştım ama sonrasında gövdeyi beğenmediğim için bozdum.
Resim

HALA YAPILI OLANLAR:

SuperSpeed: Lunar Limo'dan çıkan bol miktardaki mor ve altın parçaları güzel bir şekilde kullanmak istiyordum. Mor yeni renklerden olduğu için ilk başta ne yapacağımı bilemedim. Sonradan rastladığım orijinal bir setten böyle bir MOD yaptım.
Resim

Superslim: Çok ince bir uzay gemisi yapmak istemiştim. Güzelde oldu bence. Bu sayede Lunar Limo'daki süslü slope parçalarını da beğendiğim bir tasarımda kullanma imkanı bulmuş oldum.
Resim

Alienator:İkinci el bir SW kokpit camı ve Lunar Limo'dan kanat parçaları ve Striking Venomdan büyük slope parçaları ile sonunda kalıcı bir tasarım yapabilmiştim.
Resim

İletişim Üssü: Eski uzay üsleri tadında bir çalışma yapmak istedim. Elimdeki bolca Blacktron figürünü de değerlendirmiş olacaktım. Ufak tefek değişikliklerle son şeklini verdim.
Resim

Bu iki set in parçalarıyla 16 farklı MOC ve MOD yapmışım. Hala da parçaları tam bitmiş değil. Yeşil kanatları hala tatmin edici bir tasarımda kullanamadım. Hala aklımda bireyler var. Bakalım, belki ileriki zamanlarda uygun bir tasarım yaparım.

Dön Yaptıklarım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir