1985'den Hatırlanacak Setler

LEGO hakkında herşeyi yazabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Legolord
Üye

1985'den Hatırlanacak Setler

Pzt Eyl 06, 2021 12:23 am

1985 yılı benim gibi nostaljik Legoseverleri kendine çekecek bir çok klasik setle doluydu. O zamanlarda ilgimi çekmeyen Town setleri küçük bir kasabayı canlandıracak kadar çeşitliliğe sahipmiş. Her zaman favorim uzay teması da pek farklı değildi, çok güzel minik araçlar ve uzay gemileriyle rahatlıkla hepsini toplayabilirdiniz. Pek alışılmış değil ama bu sene hiç yeni Technic set çıkmamış. Tabi eskiden setler raflarda şimdikinden çok daha uzun süre kalıyordu. Bazı setlerin 5-6 sene, hatta daha uzun süre kataloglarda kaldığını görmüştüm. Haliyle, bu sene yeni bir Technic sete ihtiyaç kalmamış görünüyor. Genede bu sene de akılda kalıcı çok set vardı. Benim aklımda aşağıdakiler kalmıştı.

3660: Fisherman's Wharf hem fil figürü hem de küçük sandalı ve yeşil çatılı kulübesiyle Fabuland'ın en şirin setlerinden biriydi. Küçük setleri oldum olası sevmişimdir. Özellikle bana göl kenarında keyifli bir zaman geçirme şansı veriyorsa.

Resim

3673: Paddle Steamer sadece büyük bir set değildi. O büyük, renkli, keyifli ve aynı zamanda birbirinden eğlenceli ve komik minifigürler içeren bir setti. Şu maymunları görünce gülmekten kendimi alamamıştım. Hala da hoşuma giderler. Zamanında düşünememiştim ama şimdi keşke çalışma masamın üzerindeki raflardan birinde olsaydı diyorum.

Resim

6055: Prisoner Convoy içeriği ile unutulmaz bir setti. Lego hiçbir zaman yalnızca orijinal setten ibaret bir oyuncak olmamıştır. Mahkum arabası doğal olarak setin ana yapısıydı ama setteki beş at, dört minifigür ve silahları ciddi bir ordu potansiyeli içeriyordu. Haliyle bu setten üç tanesiyle ortaçağ temasında nasıl bir orduya sahip olabileceğinizi düşünsenize...

Resim

İşte size tam "Nerde o eski Lego evleri " dedirticek bir set: 6370: Weekend Home. Dönemin Lego evleri çok fazla detay içermiyordu ama Avrupai mimarilerine bayılıyordum. Hem bahçeleri, hemde mangalları oluyordu. Bu benim gibi apartmanda büyümüş birisi için çok ilgi çekiciydi.

Resim

6601: Ice Cream Cart bu sene çıkmış olan eşi benzeri olmayan setlerdendi. Bu küçücük dondurma arabası kasabadaki her çocuğu heyecanlandıracak güzellikteydi, tabi eğer o zamanda Lego çocuk figürleri için kısa bacakları üretmiş olsaydı. Set bugün 36 yaşında olsa da, hala kuracağınız her şehir veya kasabaya neşe katacaktır.

Resim

Bu sene çok büyük uzay gemileri çıkmamıştı ama onun yerine orta boyutta iki uzay gemisi çıkmıştı. 6931: FX Star Patroller ve kardeşi olarak kabul edebileceğimiz 6891: Gamma V Laser Craft. İkisi arasında FX Star Patroller daha fonksiyonel ve renkli yapısıyla çok daha akılda kalıcı bir set olmuştu benim için.

Resim

6952: Solar Power Transporter benim için efsane setlerden biridir. Bir çok modüler set gördüm ama Solar Power Transporter gibi ayrılıp birleşen bir çok bölüm ile bir mobil üs, aynı zamanda bir panzer, aynı zamanda , iki keşif uçağına dönüşebilen başka bir set hatırlamıyorum.

Resim
Resim

1985 benim açımdan güzel ve ilham verici bir seneydi. Ortaçağ setleri için bir şey diyemem ama Town setlerini modern parçalarla da yapmak mümkündü ve şansım yaver gitmiş, hem evi hem de dondurmacıyı yapabilmiştim. Yeni setleri sevmediğimden değil ama uzun süre klasik setlerle vakit geçirince artık onları aileden biri gibi görmeye başlıyor insan. Bende parçalarım elverdiği ölçüde ailemi genişletmeye devam edeceğim.

Dön LEGO

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir