5973 - Blactron Modu

LEGO ile yaptığınız tasarımları bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Legolord
Üye

5973 - Blactron Modu

Pzr Şub 12, 2017 4:36 pm

Sıkı bir inceleme ve irdeleme çalışması sonrasında, elimde 5973'teki Polis uçağı ile benzer birçok parça olduğunu gördüm. Tabi renk şemasını değiştirmem gerekiyordu. Aslında aklımda siyah ve gir vardı doğal olarak, ama bazı kilit parçaların sarı kovasında da olduğunu gördüm. Blacktron ezelden beri en favori temalarım arasındaydı. Biraz uğraşla ömür boyu saklayabileceğim bir uzay gemisi ortaya çıktı.

Resim

Resim

Resim

Üstelik bir güzel özelliğide TLG tarzında ufak bir keşif uçağınında arkada taşınabilmesi :grinning:

Resim

Diğer resimler onaylanınca aşağıdaki linkten görebilirsiniz:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=568731

Kullanıcı avatarı
Megamech
Yaptıklarım Moderatörü

Re: 5973 - Blactron Modu

Pzr Şub 12, 2017 5:24 pm

Modern parçalarla yapılmış Retro setler çok hoş oluyor. En güzel örneklerden biri olmuş :thrilled:

Kullanıcı avatarı
Legolord
Üye

Pzt Şub 13, 2017 9:13 am

Teşekkürler Megamech. Bugünün setlerindeki renk cümbüşüyle başedemez retro setler muhtemelen. Şansıma ihtiyaç duyduğum parçalar vardı.

Kullanıcı avatarı
Kaplan
Kurucu Üye

Çrş Şub 15, 2017 11:18 am

Kokpitin tasarımını beğendim. Arka kısımdan ufak modül ayrılması fikri de eski setlerdeki fonksiyonları andırması hoşuma gitti. Blacktron I teması zaten space severler arasında favori temadır o yüzden renk şaması da hoş. Kanatlarda vs açıkta kalan studlar bir şekilde kapatılabilse dah da şık durabilirdi diye düşünüyorum ama bu hali ile de gayet başarılı. Tebrikler.

Kullanıcı avatarı
Legolord
Üye

Prş Şub 16, 2017 5:33 pm

Teşekkürler Kaplan. Arkaya takılan ufak modül orijinal sette suçlular için hücreydi. Ama aklımda bu seti modlarken hep ufak bir uçak vardı. Mümkün olduğu kadar eski TLG ruhuna sadık olmaya çalıştım. Studlarda bu ruhun parçası aslında ama istesemde studless yapmak için yeterli parça birikimim yok maalesef.

Dön Yaptıklarım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir