LEGO Ideas Pirates of Barracuda Bay aciklandi!

LEGO hakkında herşeyi yazabilirsiniz

LEGO Ideas Pirates of Barracuda Bay aciklandi!

Sal Mar 24, 2020 11:55 pm

Seri gelmiyorsa bile bari bu gelsin diye uzun zamandir bekledigimiz bir ideas olan 21322 Pirates of Barracuda Bay nisan ayinda piyasaya cikiyor. 2,545 parca olacagi aciklanan set ister gemi olarak ister gemiden bozma liman olarak yapilabilecek. Bu set 1 nisandan itibaren LEGO nun Web magazasina ozel olarak cikacak.
Resim
Resim

Setin fiyati ise $199.99 / €199.99 / £179.99. 180 sterlin Nisan ayi butcemi biraz zorlayacak ve bu set websiteye ozel oldugu icin indirim bulamayacagim.

Ilk kez 1989 yilinda cikmis olan ve benimde en sevdigim gemilerden biri olan 6285 Black Seas Barracuda yi model alarak tasarlanmis bu sette orjinaline sadik kalarak 8 minifigurden olusuyor.
Resim

6285 seti her ne kadar cok guzel olsada ic dizayni cok zayifti. Bu yeni sette kaptanin kabini, mutfak, tavern, yatak odasi, hapishane gibi aksesuarlarla dolu bir cok odamiz olacak.
Seti gemi olarak yaptigimizda ise bu sekilde 3 e ayirip ic tasarimlara bakabilecegiz.
Resim

Bu yeni geminin ozellikle yelkenlerini begendim. Ne yazik ki kuru kafali yelkenleri sevmiyorum ozellikle seri 2 ve 3 teki cocuksu kurukafali yelkenlerden rahatsiz oluyorum. Logosuz daha gercekci yelkenlerin gelmesi beni cok sevindirdi.

Turkce klavyem olmadigi icin tekrardan ozur dilerim.

Resimler ve kaynak :
https://brickset.com/article/49422/lego-ideas-pirates-of-barracuda-bay-revealed?fbclid=IwAR0lMhk0kbQpHYbFwSQkNdtcRvoJYtJ0ccd_E5KXGXtdklVODEmSWSrpbwQ

Re: LEGO Ideas Pirates of Barracuda Bay aciklandi!

Sal Mar 24, 2020 11:59 pm

eski setle kiyaslama videosu simdiden hazirlanmis. Iyi seyirler

Kullanıcı avatarı
Megamech
Yaptıklarım Moderatörü

Çrş Mar 25, 2020 3:55 pm

Gemiye dönüşme fonksiyonu olmasaydı eğer asıl Ideas tasarımından bu kadar saptığı için çok eleştirileceğini düşünüyorum. Hatta gemiye dönüşme özelliği olmasa bu kadar beğenilmeyeceğine de eminim ama çok hoş durduğunu da itiraf etmem gerek.

Kullanıcı avatarı
Robinson
Kurucu Üye

Prş Mar 26, 2020 8:11 am

BA-YIL-DIM.

Tek başına IDEAS'a yollanan seti yapsalar bu kadar tatmin olmazdım ama IDEAS'ta 10K alan tasarımcının da hakkını yediler diye düşünüyorum.

Setin tam bir gemiye dönüşebilmesi muazzam bir olay. Barracuda'ya dönüşmesi ise apayrı bir güzellik. Heyecanla bekliyorum bakalım :)

Dön LEGO

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir