The Big Bang Theory Seti Ağustos’ta Satışta!

1281040016997820998

LEGO Ideas #010 The Big Bang Theory(TBBT) setinin ilk fotoğrafları ortaya çıktı. 

Lego Ideas programı kapsamında, lego hayranlarının TBBT tasarımı uygun bulundu. TBBT seti gerekli lisans anlaşmaları sonrasında 21302 koduyla satışa çıkan 10. ideas seti olacak.

The Big Bang Theory! Lego set's packed with everything but a laugh track

Abd’de çekilen, Dünya çapında ün kazanan The Big Bang Theory dizisi Lego ölçeğinde karşımızda olacak. 8 yıl içerisinde büyük bir hayran kitlesi kazanan dizi bu ilgiyi kazanca dönüştürmekten geri durmuyor. Sheldon Cooper karakterini oynayan Jim Parsons’a bölüm başına 1.5milyon dolar verebilmek için bu pek ala gerekli olabilir.

Dizinin Lego dünyası ile bağlantası sadece bu set değil. Dizi içerisinde yeni çıkan bir çok lisanslı Lego seti konu edilmişti. Abd yapımı dizilerde bu tip ürün yerleştirme reklamları çok yapılır. Ancak dizinin hayran kitlesi kendini “geek” olarak tanımladığından bu dizide geçen Lego markasının diziye reklam amaçlı ödeme yapmadığını varsayabiliriz.

 

21302 koduyla satışa çıkacak sette 7 tane ana karakterin minifigürü ve mekan olarakta Leonard/Sheldon’ın salonu bulunmakta. Set 479 parçadan oluşuyor ve ABD satış fiyatı 59.99$.

Parça sayısına göre nispeten pahalı bir fiyat değerlendirmesi yapılabilir ancak 7 tane figür içermesi ve lisanslı bir set olması nedeniyle TBBT hayranlarının ilgisini çekecek bir set olduğunu söyleyebiliriz. Setin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ve fiyatı şimdilik soru işareti olsa da bu seti temin etmenin yolları için foruma başvurabilirsiniz.

 

The Big Bang Theory! Lego set's packed with everything but a laugh track

Kaynak: https://ideas.lego.com/blogs/1-blog/post/33

 

legoz

düzenlenecek.

You may also like...

4 Responses

 1. Brick Burger says:

  Mükemmel bir set mükemmel bir haber

 2. legoz says:

  Teşekkürler. Seti ben şahsen beğendim, alabilirim. Figür tasarımları çok hoş. Aksesuarı bol fiyatı da makul sayılır. Tr’de satılmazsa da 100 dolar altı kutusu da çok büyük değildir yurtdışındanda getirtilebilir.

 3. Joker says:

  Flash t-shirti çok hoş olmuş.

 4. nicholaihel says:

  Türkiye’de uygun fiyatla satılır inşallah. Acaba ne zaman gelecek?

Leave a Reply